Kuidas valida mööblikangast?

Diivani või voodi kvaliteedi määravad ära ühest küljest konstruktsioon ja materjalid, kuid sama oluline on ka mööbliriie. Sageli valivad inimesed ainult värvi ega pööra tähelepanu teistele teguritele. Et leida kõige sobivam katteriie, tuleks juba enne poodi minekut endale selgeks teha mõned asjad. Milline on teie elustiil, kui tihti diivanit kasutate, kas sinna koguneb kogu pere telerit vaatama, kas seal magatakse pidevalt, on see lemmikloomade lemmikpaik jne. Allpool mõned nõuanded seoses mööbliriide valikuga.

 • Riie, nahk või kunstnahk. Kõigil neil on oma eelised ja oma puudused. Riie tundub istudes reeglina mõnusam, kuid seda tuleb sagedamini puhastada. Ühevärvilisel kangal paistavad plekid rohkem välja, mustrilised ja reljeefsed kangad aga suudavad plekke ja määrdumist mõnevõrra varjata. Sametkanga puhastamine võib kujuneda oodatust tülikamaks. Kõige lihtsam on hooldada naturaalset nahka, kuid hooldamata jätmisel võib nahk hakata pragunema. Väga palju kasutatakse mööblitööstuses kaasaegse nanotehnoloogiaga toodetud kangaid, mis on vastupidavad, kasutajasõbralikud ja kaunid. Bellfire’i mööblit katab kvaliteetne mööbliriie ja kunstnahk.
 • Kanga puhastamine ja hooldamine on hädavajalik, kui tahame, et diivan või voodi näeks kaua välja nagu uus. Kõige targem on müüjalt küsida, kuidas valitud riiet tuleb hooldada ja puhastada – ja siis ka saadud juhiseid järgida. Riidega kaetud diivanit või voodit soovitatakse tolmuimejaga puhastada. See eemaldab tolmuosakesed ja mustuse, enne kui need sügavale kangakiudude vahele jõuavad. Nahka ja kunstnahka on kergem puhastada, kuid ka neid tuleb pidevalt hooldada, et need kaua ilusad välja näeksid. Näiteks naha jaoks on spetsiaalsed vahad, mis nahka hooldavad.
 • Vastupidavust kulumisele näitab Martindale number, mis saadakse Martindale testi tulemusena. See number näitab, kui vastupidav on antud kangas kulumisele. Mida suurem number, seda vastupidavam. Kodustes tingimustes võiks Martindale number olla 20 000 või rohkem. Palju sõltub muidugi sellest, kui intensiivselt te oma mööblit kasutate, milliseid riideid te diivanil istudes kannate ning kui tihti ja mil viisil te diivanit puhastate. Kui aga kass otsustab diivani peal küüsi teritada, ei päästa teid ükski Martindale number.
 • Kanga tekstuur ja koostis. Loodussõbralikud ja naturaalsed materjalid on praegu moes, kuid alati pole need mööbliriideks kõige parem valik. Näiteks täisvillased mööblikangad on küll keskkonnasõbralikud ja meeldivad, kuid need hakkavad kiiresti „lokkima“ ja kaotavad oma atraktiivse välimuse. Ka kipuvad looduslikest materjalidest kangad kiiremini pleekima ja oma erksaid värve kaotama. Tänapäeva mööblitööstuse standard on naturaalse- ja kunstkiu segu. Selline riie on reeglina parema välimusega ja vastupidavam, erksad toonid püsivad kauem ja päike ei pleegita neid nii kiiresti. Bellfire’i valikus on ainult kvaliteetsed kangad, mis on kulumisele vastupidavad ent samas võimalikult ökoloogilised ja keskkonda säästvad.
 • Kangas kui disainielement on kahtlemata see valdkond, kus inimesed oskavad kõige rohkem kaasa rääkida ning kus ranged reeglid puuduvad. Siiski on mõned põhimõtted, mida tasub järgida. Näiteks väiksemasse tuppa sobib pigem mööblikangas, mis harmoneerub vaiba ja kardinatega. Samas suuremas ruumis võib just värvi poolest teravalt eristuv diivan olla huvitavaks pilgupüüdjaks. Kõik sõltub ostja maitsest ja sellest, mida saavutada tahetakse. Lõpuks on ju eluruumi sisustamine üks valdkond, kus igaüks saab oma loovusel lennata lasta. Tulemus võib olla üllatavalt huvitav. Bellfire mööblikangaste värvivalik on väga suur. Nende hulgas on palju erinevaid riidesorte, mis muudab sobiva leidmise lihtsamaks.
 • Kindasti tuleb leida diivanile parim asukoht. Ärge paigutage diivanit otse päikese kätte, sest UV-kiirgus pleegitab kangast. Muidugi tasub kohe ostes valida UV-kiirgusele vastupidavam riie – seda märgitakse numbriga ning kodukasutusse sobivad kangad UV-kindlusega 4–8. Ainult sellisel juhul võite olla kindlad, et saate oma mööbli erksaid värve kauem nautida. Ka radiaatorite kuumus muudab mööblikatted hapramaks, niisiis tasub radiaatori ja pehme mööbli vahele jätta vähemalt 30 cm ruumi.

Bellfire soovib teile pakkuda vaid parimat. Klientide rahulolu on meile oluline ning selle nimel oleme palju vaeva näinud. Samas pole internet kindlasti parim viis mööbliriide valimiseks, sest pilt üksi ei suuda iial asendada seda tunnet, mida te riiet katsudes tajute. Meie kaupluses on saadaval ligikaudu 400 erinevat kangaliiki mitmekesise tekstuuri, kaunite värvitoonide ja dekoratiivsete mustritega. Ja sõbralikud müüjad on alati valmis teid aitama, kui te möövaliku tegemisel valiku tegemisel nõu või abi vajate. Veenduge selles ise meie kanganäidistega tutvudes!

  Võta meiega ühendust

  Tekkis küsimusi?
  Võta meiega ühendust
  Soovin liituda ka uudiskirjaga, et olla kursis uusimate trendide- ja toodetega!

  Teie e-posti aadressi ja muid andmeid ei edastata kommertslikel eesmärkidel kolmandatele isikutele.