Kasutusjuhend

Hooldus- ja kasutusjuhend

Hea Klient, palun tutvu juhendiga ning hoolda ja kasuta oma diivanit selliselt nagu oleme soovitanud, nii annad sellega tootele püsivalt kauni välimuse ja pika kasutusaja. Bellfire ei vastuta kauba puuduste eest, mis on tekkinud kauba mittenõuetekohase või mittesihipärase paigaldamise, kasutamise ja/või hooldamise tõttu.

Mööbliriide hooldamine

Kasuta ainult selleks ettenähtud puhastusva- hendeid ja hooldusvõtteid. Väldi valgendavaid puhastusvahendeid värvilisel kangal, hõõru- mist ja rohket vett. Puhasta diivanit regulaar- selt tolmuimejaga õrnal tõmbevõimsusel, kasutades spetsiaalset mööbliotsikut. Soovi- tame puhastusvahendeid proovida esmalt koha peal, mis ei torka silma, näiteks padja alumisel äärel või diivani põhja all. Peab arvestama, et katteriide loomulik omadus on ka osaline veni- mine, mille tõttu võivad mööblile tekkida kasu- tuse tihedusest ja sõltuvalt kgatüübist mõned kortsud.

Mööbliriide pesemisel jälgi kanga hooldujuhen- dit. Soovitame pärast pesemist katted diivanile tagasi asetada niisketena, nii kuivavad need oma õigesse vormi. Arvesta, et liigne pese- mine ja liigne tolmuimeja kasutamine ja sünteetilised pleedid ja istmekatted soodus- tavad staatilise elektri teket, mille tagajärjeks võivad olla topid.

Pleekimine ja temperatuur

Otsene päikesekiirgus pleegitab kangast, mistõttu võib kanga toon ja kvaliteet ajaga muutuda. Hoia pehmet mööblit kuivas jasoojas ruumis, kus õhutemperatuur ei lange alla 10 kraadi ja suhteline õhuniiskus on vahe- mikus 40-60%. Liigne niiskus või külm võivad kahjustada toodet.

Sulepadja hooldamine

Sulepadjad vajavad kohevuse ja vormi taasta- miseks regulaarset kloppimist. Soovitame istumispatju kloppida kord nädalas, seljapatju kord kuus. Parema tulemuse saavutamiseks võta padjalt kloppimise ajaks kate maha ja porolon seest välja. Samuti soovitame aeg-ajalt poroloni sulepadja sees pöörata – nii püsib padi oma kaunis vormis. Padja pööramine aitab ka vähendada lemmikohas istumisest tekkivaid täitematerjali äravajumisi.

Arvestada tuleb sellega, et kergelt lohakas vorm on suletäidisega patjade loomulik omapära, mitte viga.

Arvesta, et

mööbli pehmenduseks kasutatakse erinevaid täidismaterjale nagu poroloon, vatiin ja suled. Täidised võivad pikas perspektiivis ja suure kasutamissagduse tõttu diivani pealismaterja- li all liikuda, muuta kuju, vormuda. Sellist muu- tumist ei loeta praagiks, kuna ükski pehme mööbel ei ole suuteline oma kuju säilitama 100%.

Metallmehhanismide hooldamine

Koduloomad

Soovitame diivanvoodite ja voodite metallmeh- hanisme 1-2 korda aastas õlitada universaalõli- ga.

Mööbli liigutamine

Soovitame mööblit liigutada tõstes, kuna lohis- tamisega võivad mööbli jalad deformeeruda ja kahjustada põrandat. Tõsta karkassi altpoolt toestades. Lisaks on põranda kriipimise välti- miseks on soovitatav kasutada diivani/tugi- tooli jalgade all kaitsevilte.

Diivani selja- ja käetoed

Diivani selja- ja käetoed ei ole mõeldud nende peal istumiseks. Mõnede mudelite puhul võivad käetugedes kasutatavad pehmemad poroloonid ajapikku ära vajuda, mistõttu kaob diivani esialgne kaunis vorm ning kangas hakkab lokkima. Karkassi konstruktsiooni tõttu võib halvimal juhul selja- või käetugi murduda.

Diivanvoodi voodimehhansimid

Diivanvoodi voodimehhanismid on mõeldud kasutamiseks ajutise magamisasemena, mitte alalise voodina. Kuna avatud diivanvoodi serval istumine põhjustab mehhanismi paindumist, siis pole avatud diivanvoodi mõeldud istumiseks ega ka hüppamiseks. Hüpata ei tohi ka tavaliste diivanite/tugitoolide peal.

Koduloomad võivad pahaaimamatult pehmemööbli kangast kriimustada, määrida, samuti võib looma süljel ja muudel eritistel olla materjali söövitav toime.

Liigne raskus

Ära kasuta diivanit raskete asjade ladusta- miseks – liigne püsiv koormus võib katteriiet ning pehmendust pöördumatult kahjustada. Samuti ära koorma mööblit üleliia, üks inimene ühele istekohale.

Transport

Transportimiseks kasutada sõiduvahendit, kus tootel ei ole võimalik muljuda, kukkuda, kriimustada jms. Toote tõstmisel veendu, et selleks on piisavalt abijõudu. Kui klient on ise kaupa transportinud, siis ei kuulu transporti- misel tekkinud kahjustused garantii alla.

Millega veel arvestada…

Toodete mõõdud võivad erineda kirjeldatust +/- 2cm, kuna tegemist on käsitsi valmistatud toodetega.

Kui tunned, et Sinu mööbel vajab katete vahet- ust või soovite tellida asenduseks padjasisu või jalgu, siis võta meiega julgelt ühendust!

    Võta meiega ühendust

    Tekkis küsimusi?
    Võta meiega ühendust
    Soovin liituda ka uudiskirjaga, et olla kursis uusimate trendide- ja toodetega!

    Teie e-posti aadressi ja muid andmeid ei edastata kommertslikel eesmärkidel kolmandatele isikutele.