Kasutusjuhend

Hooldus- ja kasutusjuhend

Hea Klient, palun tutvu mööbli kasutusjuhendiga ning hoolda ja kasuta oma diivanit selliselt nagu oleme soovitanud. Nii tagad sellega tootele püsivalt kauni välimuse ja pika kasutusaja. Bellfire ei vastuta kauba puuduste eest, mis on tekkinud kauba mittenõuetekohase või mittesihipärase paigaldamise, kasutamise ja/või hooldamise tõttu.

Mööbliriide hooldamine

Kasuta ainult selleks ettenähtud puhastusvahendeid ja hooldusvõtteid. Väldi valgendavaid puhastusvahendeid värvilisel kangal, hõõrumist ja rohket vett. Puhasta diivanit regulaarselt tolmuimejaga õrnal tõmbevõimsusel, kasutades spetsiaalset mööbliotsikut. Soovitame puhastusvahendeid proovida esmalt kohal, mis ei torka silma. Näiteks padja alumisel äärel või diivani põhja all. Peab arvestama, et katteriide loomulik omadus on ka osaline venimine, mille tõttu võivad mööblile tekkida kasutuse tihedusest ja sõltuvalt kangatüübist mõned kortsud.

Mööbliriide pesemisel jälgi kanga hooldujuhendit. Soovitame pärast pesemist katted diivanile tagasi asetada niisketena, nii kuivavad need oma õigesse vormi. Arvesta, et liigne pesemine ja liigne tolmuimeja kasutamine ja sünteetilised pleedid ja istmekatted soodustavad staatilise elektri teket, mille tagajärjeks võivad olla topid.

Pleekimine ja temperatuur

Otsene päikesekiirgus pleegitab kangast, mistõttu võib kanga toon ja kvaliteet ajaga muutuda. Hoia pehmet mööblit kuivas ja soojas ruumis, kus õhutemperatuur ei lange alla 10 kraadi ja suhteline õhuniiskus on vahemikus 40-60%. Liigne niiskus või külm võivad toodet kahjustada.

Sulepadja hooldamine

Sulepadjad vajavad kohevuse ja vormi taastamiseks regulaarset kloppimist. Soovitame istumispatju kloppida kord nädalas, seljapatju kord kuus. Parema tulemuse saavutamiseks võta padjalt kloppimise ajaks kate maha ja porolon seest välja. Samuti soovitame aeg-ajalt poroloni sulepadja sees pöörata – nii püsib padi oma kaunis vormis. Padja pööramine aitab ka vähendada lemmikohas istumisest tekkivaid täitematerjali äravajumisi.

Arvestada tuleb sellega, et kergelt lohakas vorm on suletäidisega patjade loomulik omapära, mitte viga.

Arvesta, et

mööbli pehmenduseks kasutatakse erinevaid täidismaterjale nagu poroloon, vatiin ja suled. Täidised võivad pikas perspektiivis ja suure kasutamissageduse tõttu diivani pealismaterjali all liikuda, muuta kuju, vormuda. Sellist muutumist ei loeta praagiks, kuna ükski pehme mööbel ei ole suuteline oma kuju säilitama 100%.

Metallmehhanismide hooldamine

Koduloomad

Soovitame diivanvoodite ja voodite metallmehhanisme 1-2 korda aastas õlitada universaalõliga.

Mööbli liigutamine

Soovitame mööblit liigutada tõstes, kuna lohistamisega võivad mööbli jalad deformeeruda ja põrandat kahjustada. Tõsta karkassi altpoolt toestades. Lisaks on põranda kriipimise vältimiseks soovitatav kasutada diivani/tugitooli jalgade all kaitsevilte.

Diivani selja- ja käetoed

Diivani selja- ja käetoed ei ole mõeldud nende peal istumiseks. Mõnede mudelite puhul võivad käetugedes kasutatavad pehmemad poroloonid ajapikku ära vajuda, mistõttu kaob diivani esialgne kaunis vorm ning kangas hakkab lokkima. Karkassi konstruktsiooni tõttu võib halvimal juhul selja- või käetugi murduda.

Diivanvoodi voodimehhansimid

Diivanvoodi voodimehhanismid on mõeldud kasutamiseks ajutise magamisasemena, mitte alalise voodina. Kuna avatud diivanvoodi serval istumine põhjustab mehhanismi paindumist, siis pole avatud diivanvoodi mõeldud istumiseks ega ka hüppamiseks. Hüpata ei tohi ka tavaliste diivanite/tugitoolide peal.

Koduloomad võivad pahaaimamatult pehmemööbli kangast kriimustada, määrida, samuti võib looma süljel ja muudel eritistel olla materjali söövitav toime.

Liigne raskus

Ära kasuta diivanit raskete asjade ladustamiseks – liigne püsiv koormus võib katteriiet ning pehmendust pöördumatult kahjustada. Samuti ära koorma mööblit üleliia, üks inimene ühele istekohale.

Transport

Transportimiseks kasutada sõiduvahendit, kus tootel ei ole võimalik saada muljuda, kukkuda jms. Toote tõstmisel veendu, et selleks on piisavalt abijõudu. Kui klient on ise kaupa transportinud, siis ei kuulu transportimisel tekkinud kahjustused garantii alla.

Millega veel arvestada…

Toodete mõõdud võivad erineda kirjeldatust +/- 2cm, kuna tegemist on käsitsi valmistatud toodetega.

Kui tunned, et Sinu mööbel vajab katete vahetust või soovite tellida asenduseks padjasisu või jalgu, siis võta meiega julgelt ühendust!

    Võta meiega ühendust

    Tekkis küsimusi?
    Võta meiega ühendust
    Soovin liituda ka uudiskirjaga, et olla kursis uusimate trendide- ja toodetega!

    Teie e-posti aadressi ja muid andmeid ei edastata kommertslikel eesmärkidel kolmandatele isikutele.