Kuidas valida diivanit?

Diivani ostmine võib tunduda imelihtne ja see  ongi seda, kui te teate, millele tähelepanu pöörata. Diivani ostmine on investeering paljudeks aastateks ning tavaliselt oodatakse diivanilt palju. Diivan peab pakkuma positiivseid emotsioone, diivan on elustiili kandja, kodu kaunistaja, mugav ja tervistav lõõgastaja, kõigi pereliikmete ühendaja, külaliste üllataja. Et diivan seda kõike oleks, tasub enne ostmist mõned soovitused kõrva taha panna.

 • Millist diivanit te vajate? See on küsimustest ilmselt kõige olulisem. Inimeste elustiilid on erinevad ja ühes sellega on erinevad ka nende vajadused. Peab diivan eelkõige elutuba kaunistama, käib teil palju külalisi, tahate õhtuti perega koos olla? Kui palju külalisi, kui suur pere? Kõik see määrab ära, kui suur peaks diivan olema, millise disainiga, millise katteriidega – kõigest sellest aga allpool lähemalt.
 • Mugavus on ilmselt see valikukriteerium, mida igaüks ise oma seljaga tunneb. Diivanil peab olema mugav istuda ning kui diivan voodiks lahti käib, siis peab seal olema mugav ka magada. Ainus võimalus seda enne ostmist kindlaks teha, on tulla müügisalongi ja ise järele proovida.
 • Diivanipadjad on mugavuse tagamisel väga olulised. Kõige paremaks täitematerjaliks peetakse polüuretaanvahu ja sulgede kombinatsiooni – suled teevad istmepadjad mugavaks ning vaht tagab nende kauni välimuse ja vastupidava struktuuri. Seda tehnoloogiat on Bellfire kasutanud oma mitmete mudelite valmistamisel nagu Plaza, Mocca ja Slim Line. Diivanite mugavus on alati olnud meie jaoks oluline.
 • Ruumi suurus seab diivanile samuti piirid. Kas uus diivan ikka mahub teie elutuppa? Kas jääb piisavalt ruumi diivanimehhanismi avamiseks või ligipääsuks aknale? Bellfire pakub väga erineva suurusega diivaneid ning sageli on samast sarjast võimalik leida ka väiksemat või nurgadiivani versiooni. Just erinevaid ruumilahendusi silmas pidades oleme püüdnud olla võimalikult paindlikud. Ja veel, kui korteriuksed on juhtumisi väga kitsad, tasub mõelda mooduldiivani ostmisele, sest selle saab toas kokku panna.
 • Diivani stiil peaks sobima ülejäänud sisustuse ja inimese enda elustiiliga. Ka siin pakub Bellfire suurepäraseid lahendusi, alates moodsatest, kaasaegset kiiret elustiili arvestavatest diivanitest ja lõpetades retrohõnguliste diivanitega, mis sobivad ideaalselt neile, kes kalduvad nostalgiasse või soovivad oma elutoa muuta rahulikuks ja meditatiivseks puhkuse saarekeseks, keset mäslevat maailma.
 • Panipaigad on väga tänuväärsed just kitsamas eluruumis, kuigi praktika näitab, et olgu elamine kuitahes suur, hoiupaikadest on alati puudus. Hoiupaigad diivani sees kasutavad muidu kasutult seisva ruumi nutikalt ära ning kõik elutoas vedelevad asjad leiavad seal endale uue kodu.
 • Katteriie peaks sobima kokku üldise värvigammaga, vaipade, kardinate ja muu kodutekstiiliga. Või just vastupidi – olema kõige pilkupüüdvaks sisustuselemendiks Teie elutoas. Kuid unustada ei tohi katteriide kvaliteeti ja vastupidavust – kulunud diivan on samuti pilkupüüdev, kuid kahjuks selle sõna negatiivses tähenduses. Kui majas on väikesed lapsed või lemmikloomad, siis on suurem võimalus, et diivan võib määrduda. Sellisel juhul tasuks mõelda eemaldatava katteriide peale, mida saab hõlpsasti pesta. Bellfire’i valikus on ka mitmeid selliseid diivaneid.
 • Kattekanga materjali peale tasub samuti mõelda. Tekstiilkangas on reeglina kehale meeldivam, kuid seda on raskem puhastada. Nahkkatet on lihtsam puhastada, kuid see võib kujuneda istujale ebamugavaks, eriti kui tegemist on kunstnahaga.
 • Tugev konstruktsioon. Vanasti öeldi, et mida raskem mööbel, seda parem ja vastupidavam see on. Vanasti see oligi nii, kuid tänapäeval on kasutusele tulnud moodsad materjalid ja nutikad tehnilised lahendused, mis aitavad diivani kaalu märgatavalt vähendada. Kasutame kvaliteetset kasevineeri ja männipuitu. Tulemuseks on hea ja vastupidav diivan, millel istudes pole hirmu, et midagi ootamatult kokku kukub.
 • Diivani käetugedele pööratakse tavaliselt vähe tähelepanu, kuigi mugavuse ja visuaalse mulje poolest on neil suur mõju. Laiad ja kandilised käetoed on käte toetamiseks mõnusad ja lisaks saab sinna asetada ajakirjad, sülearvuti või kohvitassi. See oleks nagu pisike lisalaud elutoas. Samas kitsad või kaarduvad käetoed võivad lisada diivanile elegantsi ja muuta muidu range diivani visuaalselt pehmemaks ja kergemaks.

  Võta meiega ühendust

  Tekkis küsimusi?
  Võta meiega ühendust
  Soovin liituda ka uudiskirjaga, et olla kursis uusimate trendide- ja toodetega!

  Teie e-posti aadressi ja muid andmeid ei edastata kommertslikel eesmärkidel kolmandatele isikutele.