Kuidas valida voodit?

Voodis veedab inimene kolmandiku oma ajast, see on ilmselt kõige enam kasutamist leidev mööbliese kodus ja ometi pööratakse magamisasemele sageli kõige vähem tähelepanu. Kahtlemata võib voodit pidada kodu energiakeskuseks. Targasti valitud kvaliteetne voodi tagab teile sügava une ja tervistava puhkuse. Aga milline on siis hea voodi?

 • Voodi ostmine on pikaajaline investeering, seda tuleb hoolikalt kaaluda. Ainult proovides saate olla kindel, et voodi teile tõesti sobib. Selleks tuleb aega varuda, heita voodisse ja lamada seal oma tavapärases magamisasendis. Selg peab olema korralikult toetatud. Kuula oma keha – kas on mugav? Aga väike hoiatus: hea asend võib tunduda võõras, kui vale asendiga on harjutud. Kvaliteetsed madratsid järgivad keha kontuure ja hoiavad lülisamba loomulikus ja õiges asendis, vabastades keha päeval kogutud pingetest.
 • Hea madrats on täpselt paras – ei liiga pehme, ei liiga kõva. Varem soovitati kõvemat madratsit, kuid teaduslikud uurimused kinnitavad, et see võib põhjustada vaevusi. Hea madrats ja padi peavad keha toetama nii, et selgroog on sirge ja lihased saavad lõdvestuda. Samas on targem eelistada natuke kõvemat madratsit, sest materjalid muutuvad reeglina aja jooksul natukene pehmemaks. Bellfire kasutab madratsite tootmisel ka ökoloogilisi materjale – Memory viskoosvahtu ja lateksit. Viskoosvaht on ainulaadne materjal, mis oma elastsete omadustega leevendab selja- ja kaelaprobreeme. Vaht on väga vastupidav mikroobide ja tolmulestade suhtes. Lateks on kõrge kvaliteediga looduslik ja antimikroobne vaht, mis annab madratsitele pikaaegse vastupidavuse, tagab kehale vajaliku toetuse ja luksusliku mugavuse.
 • Hingav madrats on hügieeni ja tervise seisukohalt äärmiselt oluline. Madratsite ventileeriv struktuur aitab vältida niiskust, üleliigset kuumust ning saastumist tolmulestade ja mikroobidega.
 • Vedrustus on tähtis. Bellfire’i madratsites on kasutatud mitut tüüpi vedrusid. Voodi raam on täidetud kas Bonelli vedrude või unikaalse taskuvedrustusega ning lisaks pehme vahtmaterjaliga. Selle peal paiknev madrats on kas ühekihilise või kahekihilise taskuvedrustusega ja seda ümbritseb kvaliteetne vahtmaterjal. Vastavalt soovile saab valida kas jäigema või keskmise jäikusega vedrustuse.
 • Kehakaal on väga oluline tegur. Mida raskem inimene, seda enam peab madrats keha toetama. Kui abikaasad on väga erineva kehakaaluga, tuleb appi eraldi madratsitel magamine. Bellfire’i vooditel on võimalik muuta ühte madratsit pöörates üks voodipool pehmemaks ja teine kõvemaks.
 • Voodi kõrguse määravad isiklik eelistus ja ruumi suurus. Väiksesse magamistuppa sobib pigem madal voodi, kuid kõrgemasse voodisse on näiteks eakamal inimesel kergem pikali heita.
 • Kvaliteet on otseselt seotud hinnaga, sest head materjalid maksavad rohkem. Kvaliteetne madrats säilitab oma kuju paremini, on mugavam, tervislikum. Voodi pole ainult mööbliese, see on ka investeering elukvaliteeti.
 • Voodi suurus sõltub magamistoa suurusest ja samuti vajadusest – kas tegu on ühe- või kaheinimesevoodiga, kuigi jah, ka üksi on 180 cm laiuses voodis päris mõnus. Klassikalised kaheinimesevoodid algavad 140 cm-st ning mõlemale magajale pakub lahedalt mugavust 180 cm laiune voodi.
 • Panipaigad võivad olla väga oluline lisaväärtus, kui ruumi on napilt. Pesukastid ja -sahtlid võimaldavad ära panna näiteks voodipesu, millele muidu tuleks koht leida kusagil mujal.
 • Voodi raam, täpsemalt selle kvaliteet tagab voodi pika kasutusea. Bellfire kasutab selleks ainult valitud puitu ning kõik puitosad valmivad kogenud meistrite käe all.
 • Disain. Voodi peab ka magamistuppa sobima, muutma selle kauniks ja omanäoliseks. Valida saab erinevate stiilide ja detailide vahel – ikka selleks, et igaüks leiaks endale sobiva.

  Võta meiega ühendust

  Tekkis küsimusi?
  Võta meiega ühendust
  Soovin liituda ka uudiskirjaga, et olla kursis uusimate trendide- ja toodetega!

  Teie e-posti aadressi ja muid andmeid ei edastata kommertslikel eesmärkidel kolmandatele isikutele.