The armchair is already available and located at the Bellfire Jõgevamaa tehas.
Quantity: 1
The Isola armchair combines all the best features of a modern armchair. Its beautiful design, filled with polyurethane foam and feathers, modern armrests, and enchanting legs attract attention and invite you to sit. The Isola armchair is very soft and airy, resting on high 17 cm metal legs. The chair is upholstered in soft, high-quality Marble fabric.
- Height: 90 cm
- Seat height: 46 cm
- Seat depth: 65 cm
- Armrest width: 23 cm

Please note that the actual color may vary from what appears on the screen. We recommend checking the colors in our showroom.
Materjalid
| Kangas | 20% Lina, 80% Puuvill |
|---|---|
| Pehmendus | Spiraalvedru, Polüuretaanvaht |
| Raam | Teras, Tamm |
Dimensioonid
| Kõrgus | 85cm |
|---|---|
| Istumiskõrgus | 45cm |
| Istumissügavus | 50cm |
Additional information
| Versions | Isola 1 |
|---|---|
| Legs | L78 black |
| Online store fabric selection |
|---|
Free shipping
Free shipping across Estonia from
orders over €500.
Home delivery
Delivery to front door (mainland Estonia):
€59.00
Delivery to front door (islands):
€99.00
Installation & pickup
Delivery with installation (Harju and Tartu county):
€149.00
Order pickup from Tartu showroom (Spektri 6):
€0









