The soft decorative cushions offer aesthetic appeal and make your relaxation moments on the sofa even more comfortable. The cushions have removable covers. They are available in various fabrics and sizes.
The filling of the cushion is 100% fiber.
~44×33 cm
Blue-grey, 1 pc.

~40×45 cm
Dark green + pattern, 1 pc.

Order your favorite decorative cushions online or come and choose your favorites at our showroom Riia 142, Tartu.
Please note that the actual color may vary from what appears on the screen. We recommend checking the colors in our showroom.
Materjalid
| Kangas | 20% Lina, 80% Puuvill |
|---|---|
| Pehmendus | Spiraalvedru, Polüuretaanvaht |
| Raam | Teras, Tamm |
Dimensioonid
| Kõrgus | 85cm |
|---|---|
| Istumiskõrgus | 45cm |
| Istumissügavus | 50cm |
Additional information
Materials
| Versions | Dekoratiivpadi, ristkülik |
|---|
Other
| Online store fabric selection | Beež+roheline, mustriga, Sinakashall, Tumeroheline + lilleline muster |
|---|---|
| Weight | 0,5 kg |
| Dimensions | 40 × 45 × 20 cm |
Free shipping
Free shipping across Estonia from
orders over €500.
Home delivery
Delivery to front door (mainland Estonia):
€59.00
Delivery to front door (islands):
€99.00
Installation & pickup
Delivery with installation (Harju and Tartu county):
€149.00
Order pickup from Tartu showroom (Spektri 6):
€0






