The sofa bed Emma 2N2 is available immediately and is located at the Bellfire factory in Jõgevamaa.
Quantity: 1
The high-quality and sleek sofa bed Emma is designed and manufactured in Estonia. It easily transforms into a wide and comfortable bed. The sleeping area (140 x 200 cm) is durable and ensures a good night’s sleep for overnight guests.
You can explore the full fabric selection at our showroom at Riia 142, Tartu.
Please note that the actual color may vary from what appears on the screen. We recommend checking the colors in our showroom.
Materjalid
| Kangas | 20% Lina, 80% Puuvill |
|---|---|
| Pehmendus | Spiraalvedru, Polüuretaanvaht |
| Raam | Teras, Tamm |
Dimensioonid
| Kõrgus | 85cm |
|---|---|
| Istumiskõrgus | 45cm |
| Istumissügavus | 50cm |
Additional information
Materials
| Versions | Emma 2N2 |
|---|---|
| Legs | l49-natural |
Other
| Online store fabric selection |
|---|
Free shipping
Free shipping across Estonia from
orders over €500.
Home delivery
Delivery to front door (mainland Estonia):
€59.00
Delivery to front door (islands):
€99.00
Installation & pickup
Delivery with installation (Harju and Tartu county):
€149.00
Order pickup from Tartu showroom (Spektri 6):
€0











